Dış Hemoroid (Basur Memesi) Kendiliğinden Geçer Mi?

Dış hemoroidler genellikle kendiliğinden geçer. Kabızlığı azaltmak için adımlar atmak ve bağırsak hareketlerini zorlamaktan kaçınmak, bir kişinin herhangi bir tür hemoroid geliştirme olasılığını azaltmasına yardımcı olabilir. Aşırı derecede ağrılı dış hemoroid yaşayan herkes, önerilen tedaviler için doktorunu görmelidir.

Dış Hemoroidler, Basur Memeleri Kendi Başına Geçer Mi?

Hemoroidler oluşum yerine göre iç ve dış hemoroid olarak adlandırılır.

Dış Hemoroidler anüsün etrafındaki derinin altındadır. Bulunduğu yer itibariyle sinir hücrelerinin yoğunlukta olduğu bir bölgedir.

Dış Hemoroidler: Ağrı, Kanama, Kaşıntı, Şişme gibi belirtiler gösterir. Dışarıdan bakıldığında rahatlıkla görünebilen dokulardır.

Daha önce hemoroid ve buna benzer şikayetiniz yoksa, tuvalet sonrası ani bir şişlik oluştuğunu görürseniz. Tromboze hemoroid olma ihtimali çok yüksektir.

Dış hemoroidler tromboze olurlarsa çok ağrılı olabilirler. Tromboze hemoroitler genellikle mor-mavidir.

Hemoroiddeki şişkinliğe neden olan damarlar bir kan pıhtısı geliştirdiğinde tromboze hemoroid oluşur. Sonuç olarak, kan hemoroide akamaz ve bu etki aşırı derecede ağrılı olabilir.

Kan pıhtısı (Tramboze Hemoroid)  geçtiğinde veya vücut onu bir dış hemoroid bazen perianal bir cilt dokusu bırakabilir Bu doku düzenli olarak dışkıyı yakalarsa ve temiz tutulması zorsa, doktor ameliyatla çıkarılmasını önerebilir.

Sonuç olarak tromboze hemoroidlerin büyük bir bölümü kendi başına iyileşme eğilimi gösterir. Tabi ki bu süreç ağrılı olacaktır. Tromboze olan hemoroid patladığında rahatlama sağlanacaktır. Bu dokuyu kesinlikle patlatmaya, kesmeye çalışmayın.

Dış hemoroid ve Tromboze hemoroid şikayetiniz varsa Memethol Sprey kullanabilirsiniz. Buradan  ürün hakkındaki yorumlara bakabilirsiniz.

Hemoroid Evde Doğal Yollarla Nasıl Tedavi Edilir?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu