Trend

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları, Hemoroid Tedavi Ücretleri

Devlet hastanelerinde yapılan hemoroid ameliyatları için para ödemiyorsunuz. Özel bir sağlık kuruluşunda hemoroid ameliyatı olacaksanız bir miktar parayı gözden çıkarmak zorundasınız. Hemoroid ameliyatının fiyatını belirleyen bazı faktörler var; Ameliyatın nerede ve hangi teknikle yapılacağı, doktorun tanınma oranı vb. Fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmanız için okumaya devam edin..

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları, Lazerle Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Ücretleri. 

Hemoroid ameliyatını özel bir sağlık kuruluşunda olacaksanız bir miktar parayı gözden çıkarmak zorundasınız. Bulunduğunuz bölgede devlet hastanelerinde de bu tür ameliyatların yapıldığını unutmayın. Özel hastanelerde de bu tür ameliyatlar yapılmaktadır.

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Hemoroid ameliyatlarının fiyatları ameliyatın yapılış tekniğine, ameliyata girecek doktor sayısına, tedavinin yapılacağı mekana göre değişmektedir. Hemoroid ameliyatı sonrası hastanede yatmanız gerekirse bu ücretlere de ister istemez yansımaktadır.

Fiyatları belirleyen faktörlerden biri de doktorun isminin duyulma oranıdır. Son yıllarda televizyon, sosyal medya, görsel ve yazılı medyada ki haberlerde fiyatların artmasına neden olduğunu söylenebilir.

Hemoroid ameliyatı için doktorların site üzerinden fiyatları açıklaması yasaklanmıştır. Bu da doktorların Web sitesi üzerinden reklam yapmasını önlemek amacı ile yapılmıştır.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Fiyatları

Ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak bilinen tedaviler Lazer ve THD gibi tedavilerdir. Bu tür tedaviler ülkemizde uygulanmaktadır. Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya, Bursa gibi şehirlerde bu tür tedavileri uygulayan doktorlar bulunmaktadır. Lazerle hemoroid tedavisinin başlangıç aşamasındaki hastalara uygulandığını hatırlatalım. Uzun yıllardır hemoroid şikayeti olan bir hastaya THD gibi tedaviler uygulanmaktadır. 

Hemoroid Ameliyatı Lazer Fiyatları

Lazer kullanılarak yapılan hemoroid ameliyatı fiyatları ortalama 1200 TL başlamaktadır. Burada şunu dikkat etmek gerekir. Tedavide birçok lazer çeşidi bulunmaktadır. Özelikle ileri düzey lazer sistemleri  tek hastada kullanılacak materyallere sahiptir bu yüzden fiyatları değişmektedir. 

Damar Bağlama Yöntemi) Tedavi Ücretler THD 

Hemoroid tedavisindeki son yeniliklerden biridir. Özelikle uzun yıllardır hemoroid rahatsızlığı olan hastalarda, hemoroidleri büyük ve çok olan hastalarda genelde tercih edilir.  THD tedavisi için ortalama 2000 TL fiyat istenmektedir.

Help ve LHP Hemoroid Tedavisi Fiyatları

Bu tür sistemleri kullanarak hemoroid tedavisi yapan bir yerle karşılaşmadım. Ama Avrupa da fiyatlarına bakılırsa ülkemizde hastaların bu sistemlerle tedavi olması çok zor görünüyor.

Devlet Hastanesi Hemoroid Ameliyatı Fiyatları

Devlet hastanesinde hemoroid ameliyatlarında Lazer ve İleri düzey teknolojiler kullanılmıyor. Daha çok cerrahi tedaviler uygulanıyor. Böyle bir tedavi için ücret ödemeniz de gerekmiyor. 

Devlet Hastanelerinde lazer kullanmıyor çünkü sosyal güvenlik kurumu ödeme yapmıyor.

Basur Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Hemoroid hastalığının diğer bir adı da Basur’ dur. Yukarıda yazılan fiyatlar geçerlidir. İç ve Dış Basur olması fiyatların değişmesine etki edebilir. Çünkü kullanılan teknik ve yöntem değişecektir.

Tedavi Ücretleri Hakkında 

Hemoroid tedavisinde ilgilenen doktor sayısının az olması nedeni fiyatlar her geçen gün artmaktadır. Ayrıca hastalar çeşitli korkuları nedeniyle özel sağlı kuruluşlarında bu tür tedavileri yaptırmak istemektedir. Hasta sayısının çok olması, tedaviyle ilgilenen doktor sayısının yeterli olmaması nediyle fiyatlar da her geçen gün artmaktadır. 

Tedaviniz çok uçuk rakamlar istenebilir 5 Bin, 10 Bin … Çok fazla para verirseniz çok iyi hizmet alacağınız anlamına gelmez. Önemi olan tedavinin hangi teknikle yapıldığı, o teknikle yapılan diğer hastaların memnuniyetidir. 

Tedavi ücretleri ile ilgili en sağlıklı bilgiyi doktorunuzu arayarak öğrenebilirsiniz.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]Hemoroid Ameliyatı Fiyatları Konusunda Ne Düşünüyorsunuz? Hangi Teknikle Hemoroid Ameliyatı Oldunuz? Ne Kadar Ücret Ödediniz?[/box]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu