Hemoroid Band Ligasyon Yaptıranlar?

Band Ligasyon ( Lastikle Bantlama) Tedavisi Yorumlar

Hemoroid Band Ligasyon Yaptıranlar, Hemoroid lastik tedavisi yaptıranlar yorumlar, Hemoroid Band Ligasyon Sonrası Şikayetler

Band Ligasyon ( Lastik Bantlama) Günümüzde hemoroid (basur) tedavisinde kullanılan ameliyatsız hemoroid tedavisi tekniklerinden biridir. Hemoroid tedavisinde en çok bilenen ve uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir.

Bir çok sağlı kuruluşu ve özel muayenelerde bu tedaviyi yaptırma şansına sahipsiniz. Fiyat olarak diğer tedavilere göre daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Hemoroid Band Ligasyon Tedavisi

Bir lastik bant ligasyonunun ana prensibi, hemoroid tabanını sıkı bir lastik bant ile çevreleyerek hemoroidal dokuya kan akışını durdurmaktır. Bu tedavi daha çok 1 ve 2 derece hemoroid şikayeti olan hastalarda uygulanır. İleri derece hemoroid şikayeti olan hastalar için uygun bir tedavi değildir. Tromboze hemoroid tedavisinde kullanılmaz.

Band Ligasyon Sonrası Şikayetler

Bu tedavi daha çok küçük hemoroid dokularına uygulandığı için ameliyat sonrası çok fazla ağrı sızı olmayacaktır. Kanama şikayetleri geçici bir süre olabilir. Lastik bant ligasyonunun ardından, karnınızın alt kısmında dolgunluk hissedebilir veya bir bağırsak hareketi yapmanız gerekebilir.

Tedavi lokal anestezi ile bölge uyuşturularak yapılır. Tedavi süresi ortalama 15 dk bulmaktadır.

Herhangi bir tedavide olduğu gibi, lastik bant ligasyonu şiddetli ağrı, anal kanama, anal kanalda enfeksiyon ve idrar yapma sorunu gibi bazı riskleri ve komplikasyonları içerebilir

Hemoroid Bantlama / Lastik Bant Ligasyonu Nasıl Yapılır?

Bant Ligasyon Ücreti

Band Ligasyon tedavisi için ortalama 1000 TL ile 1500 TL bir ücret alınmaktadır. Tedavi maliyetlerinin düşük olduğu bu tür tedavilerin daha uygun fiyata yapılması birçok hastanın temennisidir.

Hemoroid Band Ligasyon Yaptıranların Yorumları

Band Ligasyon tekniği hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz veya bir yakınınız Lastik Bantlama tekniği ile tedavi oldu mu?

Band Ligasyon sonra iyileşme süreniz nasıl oldu? Şikayetleriniz geçti mi? Hastalığınız Tekrarladı mı? Günlük hayatınıza dönme süreniz ne kadar oldu?

Buraya yazdığınız her yorum çok değerli. Birçok insan bu yorumları okuyor ve onlara yol göstermiş oluyorsunuz. Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Merhaba
  Yaklaşık olarak 20 yıldır hemoroid hastalığından muzdaribim her iki üç yılda bir yaklaşik bir hafta baya kötü oluyorum daha önce defalarca doktora gitmeme rağmen ameliyat falan önermediler bu yılın başında yine kötü oldum hatta bu en kötüsüydü yaklaşık bir hafta elle geri itmeme rağmen geri gitmiyordu bir hafta sonra
  Şişlik biraz indikten sonra tekrar doktora gittim 3-4 derece hemoroid olduğunu ve cerrahi ameliyat olmamı söyledi ben onaylamama rağmen ameliyat gününe iki gün kala iptal ettim başka bir doktorda randevu almıştım dün bu randevuya gittim bu doktor hemoridin 2. Derece olduğunu söyledi ve band ligasyon işemi yapacağını söyledı kabul ettim işlem bir dakika bile sürmedi dünden beri herhangi bir agrı şikayetim yok ve bu gün 20 yıl sonra ilk defa tuvalette hemorid memeleri elime gelmedi
  Umarım bu şekilde devam eder bu hastalıktan böyle kolay şekilde kurtulmuş olurum

  Yani kısaca

 2. Arkadaşlar sıkıntısı olan arasın amaliyatsız zadece 1 haftada 2.gün yüzde elli azalma.
  Lütfen yorumlarınızda insanlara faydalı olacak şekilde bilgiler paylaşın. Ayrıca telefon numarası yayınlayamayız.

 3. Bende band ligasyon olalı neredeyse 2 hafta oldu. ama hemoroidde olan şişginlik hala inmedi, ağrılarımda 1hafta boyunca hiç geçmedi, şuan bile geceleri uyuyamıyorum şişkinlik inmediği için. Yani ben hiç tavsiye etmiyorum band ligasyonu, en iyisi ameliyat ile tedavi, bir kez ağrı olur geçer gider. Allah herkese şifalar versin inşallah

  1. merhaba sorunlarınız geçti mi merak ettim? Benim de elime hala geliyor ama eskisi kadar büyük değiller ameliyat sonrası 10 gün geçti hala tuvaletimi yaparken keskin bir acı ve kanama oluyor. Bir de böyle bir sıvı geliyor arada pis kokulu gayet sıvı çok açık kahverengi gibi sizde de geliyor muydu?

 4. Öncelikle merhabalar;
  Ben 1 hafta kadar önce bant ligasyon ile operasyon geçirdim. 3 yerde birden olan 2. Derece hemeroid için bant atıldı. Yanlız anestezi verilmeden yapıldı. İlk iki gün çok ağrılı geçiyor. Özellikle tuvalet sonrası çok şiddetli ağrıyor. Fakat tuvaletten 1 saat sonra hemen hemen hiç ağrı sızı olmuyor. Kanama az az devam ediyor. Benim 7. Günüm kanama hiç kalmadı diyebilirim. Ama yaptıracaklar tavsiyem lokal anestezi ile olun derim. Ve mümkünse ağrı kesici iğne yapacak birileri olsun yanınızda operasyon sonrası 2 gün.

  1. Benimde sanırım üçüncü evrede operasyon sırasında çok ağrı ve acı oluyor mu

   1. Ben bu gün itibari ile band ligasyon ve lazer tedavisini birlikte oldum operasyon sırasında lokal uygulaması olduğu için hiç bir ağrı acı hissetmiyorsunuz sonrasında ilerleyen saatlerde ağrı kendi hissettirmeye başlıyor şuan size yazarken bile ağrım var 🙂 gayet kıvrandırıcı Bi ağrı lakin ben ağrı kesici almayı tercih etmedim ilk günüm olduğu için sonraki süreç ile alakalı bilgi paylaşımı yapamıyorum umarım süreç olumlu ilerler ALLAH herkese şifa versin.
    Not: ( fazla geciktirmezseniz iyi edersiniz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu